راهنمای سفر به شهر میلان

راهنمای سفر به شهر میلان | لاله گشت پارسه | 02146138148

میلان، دومین شهر پرجمعیت ایتالیا، یکی از پایتخت‌های مد جهان است. میلان شهر فرهنگ و هنر و معماری، جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی زیادی برای گردشگران دارد.

میلان شهری تاریخی در ایتالیا، از نظر جاذبه‌های گردشگری تاریخی و فرهنگی، بسیار غنی و جالب توجه است. این شهر، تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و طی سالیان متمادی تحت سلطه‌ی پادشاهان مختلف بوده و هر دوره‌ای از تاریخ، تاثیری بر جاذبه‌ها و معماری شهر داشته است.

راهنمای سفر به شهر میلانهزینه‌های سفر

هزینه‌ی اقامت در هاستل

برای اینکه در خوابگاه ۴ تا ۶ تخته‌ی هاستل‌ها اقامت کنید باید شبی ۳۰ تا ۳۵ یورو در نظر بگیرید. هزینه‌ی اتاق‌های خصوصی هاستل‌ها به ازای دو نفر، بین ۷۰ تا ۸۰ یورو است. این هزینه معمولا شامل وای‌ فای رایگان، ملحفه رایگان است و بعضی از هاستل‌ها صبحانه‌ی رایگان هم می‌دهند. هاستل HI که خارج از مرکز شهر قرار دارد، یکی از بهترین هاستل‌های میلان برای اقامت است.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان

هزینه‌ی اقامت در اتاق دو تخته در هتل دو ستاره شبی ۴۴ یورو است البته این مقدار در فصل‌های شلوغ گردشگری دوبرابر می‌شود. در وبسایت Airbnb می‌توانید اتاق‌های اشتراکی با هزینه‌ی شبی ۱۲ یورو پیدا کنید و هزینه‌ی کرایه‌ی یک آپارتمان کامل از شبی ۳۰ یورو شروع می‌شود.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

میلان سیستم حمل و نقل عمومی بسیار مناسبی دارد. با استفاده از اتوبوس، تراموا و مترو می‌توانید خودتان را به گوشه و کنار شهر برسانید. بلیط تک سفره ۱/۵ یورو هزینه دارد و بلیط روزانه ۴/۵ یورو. کرایه‌ی تاکسی‌ها زیاد است و به طور متوسط برای هر مسیر ۲۰ یورو هزینه دارد. اوبر جایگزین ارزان‌تری برای تاکسی است. بلیط‌های رادیوباس ۳ یورو هزینه دارند و برای سفر از میلان به مناطق اطراف شهر مناسب هستند.

راهنمای سفر به شهر میلانتاکسی سوار نشوید

تاکسی‌ها معمولا گران هستند و شب‌ها هزینه‌ی بسیار بیشتری نسبت به روز دریافت می‌کنند. بنابراین سعی کنید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

خرید ارزان را تجربه کنید

اگر می‌خواهید از خرید در میلان لذت ببرید و این جنبه‌ی پایتخت مد دنیا را هم ببینید و در عین حال نمی‌توانید هزینه‌ی زیادی بابت خرید از برندهای برتر دنیا بپردازید، منطقه‌ی بررا (Brera) را برای خرید انتخاب کنید. این منطقه محلی برای ارائه‌ی محصولات از برندهای کمتر شناخته شده ولی باکیفیت و شیک است.

کارت گردشگری میلان بگیرید

اگر قصد دارید از جاذبه‌های متعددی بازدید کنید و چند روزی در میلان هستید، کارت گردشگری میلان به نام میلانو کارت بگیرید. با استفاده از این کارت، تخفیف‌های قابل توجهی در ورودی موزه‌ها، تورها، جاذبه‌ها می‌گیرید. این کارت‌ها در مقایسه با خرید جاداگانه‌ی بلیط‌ها، قیمت بسیار مناسبی دارد.

آب لوله‌کشی بنوشید

در میلان آب لوله کشی قابل آشامیدن است و لازم نیست دائم آب بخرید. بطری آب یا قمقمه همراه داشته باشید و آن را پر کنید به این ترتیب در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی خواهید کرد.

کلیسای سنت آمبروجو (Sant’Ambrogio)

کلیسای سنت آمبروجو در سال ۳۸۶ میلادی توسط سنت آمبروس پایه گذاری شده است. کلیسای فعلی، شاهکاری از معماری رمانسک است که در قرن دوازدهم شاخته شده است. در این کلیسا جاذبه‌های زیادی برای دیدن وجود دارد و بخش‌های مختلف آن هر کدام به تنهایی بسیار دیدنی است. آثار نقاشی و حکاکی از هنرمندان بزرگ هر دوران گوشه و کنار کلیسا را زینت داده است.

راهنمای سفر به شهر میلانکلیسای سانتا ماریا پرسو سان ساتیرو

کلیسای سانتا ماریا سان ساتیرو از بیرون بسیار کوچک و نه چندان جالب توجه به نظر می‌رسد ولی این کلیسا که در یک خیابان خرید بزرگ قرار دارد فضای داخلی بسیار چشمگیر و زیبایی دارد. از آثار هنری مختلف و از سبک‌های گوناگون در طول زمان برای تزیین این کلیسا استفاده شده است. اگر به هنرهای تزینی کلیساها علاقه دارید، بازدید از این کلیسا را از دست ندهید.

برای راهنمای سفر به شهر میلان می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.