فرودگاه مالپنسا میلان

فرودگاه مالپنسا میلان | لاله گشت پارسه | 02146138148 

فرودگاه بین‌المللی مالپنسا میلان (Milano-Malpensa) به دلیل وجود پایانه اختصاصی باری، مهم‌ترین فرودگاه بخش شمالی ایتالیا و دومین فرودگاه شلوغ این کشور است. شهر میلان قطب اقتصادی ایتالیا و یکی از مراکز مُد دنیا است که میان دامنه‌ی کوه‌های آلپ و رودخانه‌ی پو (Po) قرار گرفته است. میلان بیشتر شهری اقتصادی است، اما جاذبه‌های گردشگری فراوانی نیز دارد که معمولا از چشم گردشگران دور می‌ماند. این شهر دارای سه فرودگاه است که فرودگاه «میلانو مالپنسا» مهم‌ترین و اصلی‌ترین فرودگاه میلان محسوب می‌شود.

فرودگاه مالپنسا میلانمعرفی فرودگاه

فرودگاه بین‌المللی میلان یا فرودگاه میلانو مالپنسا مهم‌ترین فرودگاه بخش شمالی ایتالیا و میلان است که بیش از صد سال در صنعت هوانوردی سابقه‌ دارد. این فرودگاه با جابه‌جایی بیش از ۱۹ میلیون مسافر در سال دومین فرودگاه شلوغ ایتالیا محسوب می‌شود. میلانو مالپنسا به بیش از ۲۰۰ مقصد در سراسر جهان از جمله تهران پرواز مستقیم دارد.

مشخصات فرودگاه

نوع فرودگاه: همگانی
کد یاتا: MXP
کد ایکائو: LIMC
ارتفاع از سطح دریا: ۳۰۴.۸ متر
قطب اصلی خطوط هوایی: Cargolux Italia و FedEx Express

فرودگاه مالپنسا میلانپایانه‌ها

فرودگاه میلانو مالپنسا دارای دو پایانه همگانی و یک پایانه اختصاصی باری است؛

پایانه شماره یک در سال ۱۹۹۸ افتتاح شده و مهم‌تر و بزرگتر از پایانه دوم است. این پایانه از سه بخش تشکیل شده که بخش اول مربوط به پرواز‌های داخلی و منطقه شینگن، بخش دوم مربوط به پروازهای خارج از منطقه شینگن و درون قاره‌ای و بخش سوم، که در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد، مربوط به پروازهای خارج از منطقه شینگن و بین‌المللی است.

پایانه‌ی دوم قدیمی‌تر است و در حال حاضر به صورت اختصاصی توسط ایزی جت (EasyJet) استفاده می‌شود. پیش از این تا دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی تنها وسیله حمل و نقل عمومی در دسترس ترمینال ۲ اتوبوس‌های شرکت ATM بود. علاوه بر این فرودگاه مالپنسا دارای یک سرویس شاتل رایگان برای حمل و نقل بین دو پایانه است. همچنین، ایستگاهمترو جدیدی در دسامبر سال ۲۰۱۶ در پایانه ۲ افتتاح شد.

پایانه‌های فرودگاه دارای امکانات متنوعی نیز از جمله بانک، تبدیل ارز، بخش‌های تجاری و ارتباطی، کمک‌های اولیه، سرویس‌های اطلاع‌رسانی و قسمت مخصوصی برای کودکان است. از دیگر نکات قابل توجه این فرودگاه، رستوران‌ها، کافه‌ها وفروشگاه‌های معاف از مالیات است.

موقعیت جغرافیایی

فاصله‌ی فرودگاه بین‌المللی مالپنسا تا مرکز شهر حدود ۵۰ کیلومتر است

فرودگاه مالپنسا میلانراه‌های دسترسی

در حال حاضر هر دو پایانه دارای ایستگاه مترو هستند که هر ۳۰ دقیقه یک قطار خارج می‌شود. زمان رسیدن به ایستگاه مرکزی از فرودگاه حدود ۴۰ دقیقه‌ است و قیمت بلیت نیز برای بزرگسالان ۱۰ یورو است.

اتوبوس‌های فرودگاه میلان

شرکت‌های مالپنسا شاتل و مالپنسا باس اکسپرس فرودگاه‌ را به ایستگاه مرکزی میلان وصل می‌کنند. مدت زمان این مسیر از طریق اتوبوس بین ۶۰ تا ۷۰ دقیقه است و هر ۲۰ دقیقه یکبار اتوبوس‌ها حرکت می‌کنند. قیمت بلیت اتوبوس از فرودگاه به مرکز شهر نیز ۸ یورو است. همچنین اتوبوس‌ها برای چمدان‌ها هزینه اضافی دریافت نمی‌کنند.

تاکسی های فرودگاه میلان

تاکسی‌ها در مقابل در هردو پایانه قرار دارند و زمان مسافت فرودگاه تا مرکز شهر با تاکسی حدود ۵۰ دقیقه است. هزینه تاکسی برای این سفر ۹۰ یورو است. تاکسی‌های پلاک شهر میلان سفید رنگ هستند و بر اساس مسافت طی شده کرایه مسافر را اندازه‌گیری می‌کنند. همچنین می‌توانید تاکسی خصوصی بگیرید که تفاوتش با تاکسی عادی در رزرو کردن آن از قبل است. هزینه آن بین ۹۵ یورو تا ۱۳۵ یورو است.

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.