ویزای تحصیلی هند

ویزای تحصیلی هند ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

جمهوری هند کشور هزار و یک ملت، در جنوب آسیا واقع شده، پایتخت این کشور دهلی‌نو و مساحت آن ۳,۵۹۶,۱۶۵ کیلومتر مربع است که هند را تبدیل به هفتمین کشور جهان از نظر وسعت و همچنین جمعیت ۱,۱۹۸,۰۰۳,۰۰۰ نفری هند نیز این کشور را به دومین کشور پرجمعیت جهان بدل می‌کند. زبان رسمی این کشور هندی است، اما به واسطه‌ی استعمار انگلستان زبان انگلیسی نیز در این کشور تکلم می‌شود.

ویزای تحصیلی هندزبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

زبان آموزش هند، انگلیسی است.

مدت و هزینه‌ دوره‌‎های زبان آموزی هند

دوره‌های زبان در هند، سه ماه با شهریه ۳۰۰، چهار ماه ۶۰۰، شش ماه ۱۲۵۰ و یک سال ۱۸۵۰ دلار است.

میانگین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف

شهریه دانشگاه‌ها در هند متفاوت است. اما دانشجو می‌تواند برای تحصیل در هند با حداقل شهریه‌ی ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ هزار دلار در سال در یکی از انستیتو‌های فناوری آن کشور اقدام کند. برای مثال، هزینه تحصیل در دوره کارشناسی سالیانه ۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار است که معمولا رشته‌های مهندسی بالاترین شهریه را دارند؛ دوره‌های کارشناسی ارشد سالیانه ۱۲۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار و دکترا سالیانه ۶۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار هزینه دارند.

ویزای تحصیلی هندمیانگین هزینه زندگی در هند

تحصیل در هندوستان برای کسانی که قصد تحصیل در کشوری کم هزینه را دارند مناسب است؛ اولین بخش هزینه زندگی در هند به اجاره خانه تعلق دارد . معمولا به دلیل تعداد زیاد دانشجو امکان اخذ خوابگاه کم است و دانشجو در بیشتر موارد مجبور به اجاره خانه است.  اگر فرد توانست خوابگاه بگیرد، باید در سال ۹۰۰۰۰ روپیه به خوابگاه بپردازد. لازم به ذکر است در هند باید اجاره ده ماه را به عنوان پیش پرداخت بدهد که این پول پس از اتمام اجاره‌نامه به دانشجو بازگردانده می‌شود. در صورت تمدید قرار داد پنج درصد به مبلغ پول ودیعه اضافه می شود و در صورت تخلیه ، پول یک ماه از روی پیش پرداخت به عنوان هزینه نقاشی کم می‌شود . هزینه اجاره خانه یک خوابه در منطقه متوسط در هند حدودا ۷۰۰۰ روپیه تا ۱۲۰۰۰روپیه است .

دومین هزینه مهم بعد از هزینه اجاره خانه ، هزینه خوراک است . تقریبا هر فرد باید ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ روپیه در ماه بابت هزینه غذا در منزل صرف کند. به طور کلی، هزینه سالانه زندگی در هند ۴۰۰۰ دلار است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های هند

در سال‌های گذشته هند بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی گوناگونی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این کمک هزینه تحصیلی برای ادامه تحصیل در هندوستان شرایط ویژه ای دارد که متقاضیان با کمک هزینه تحصیلی از سوی دانشگاه و مراکز آموزشی قادر به ادامه تحصیل هستند و نیازی به باز پرداخت ندارد

محدودیت سنی برای تحصیل

برخی از دانشگاه‌های محدودیت سنی دارند؛ دوره کارشناسی حداکثر حداکثر ۲۷ سال و کارشناسی ارشد ۳۲ سال مجاز است، اما دوره دکترا محدودیت سنی ندارد.

تعطیلات پایان سال تحصیلی 

دانشجویان می‌توانند از ۲ ماه تعطیلات در هند استفاده کنند.

آیا در تعطیلات آخر سال تحصیلی، دانشگاه محل اقامت در اختیار دانشجو قرار می‌دهد؟ واگذاری خوابگاه در ایام تعطیل به دانشگاه مربوط بستگی دارد، بعضی از دانشگاه‌ها در این ایام، محل اقامت در اختیار دانشجو قرار می‌دهند.

ویزای تحصیلی هندبیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در هند

با پرداخت بهای بیمه می‌توان از خدمات درمانی و تحصیلی استفاده کرد.

آب و هوای هند

با توجه به پهناوری این کشور، آب و هوا بستگی به شهر تحصیل دارد.

ویزای تحصیلی هند

دانشجو باید پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر از طریق سفارت هند برای ویزای دانشجویی اقدام کند.

  • اخذویزا برای والدین دانشجو امکان دریافت ویزای ۳ ماهه برای اولیا دانشجو وجود دارد.
  • شرایط کار کردن دانشجو در طی تعطیلات دانشگاه امکان کار برای دانشجو وجود ندارد.
  • عزیمت دانشجوی متاهل به همراه همسرش در هند تنها برای دوره دکترا ویزای همراه وجود دارد.
  • آیا ویزای دانشجویی هندبرای چند بار ورود و خروج است؟ بله، دانشجو با اخذ ویزای هند، می‌تواند برای چند نوبت وارد این کشور شده و خارج شود.

برای ویزای تحصیلی هند می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.