ویزای تحصیلی جمهوری آذربایجان

ویزای تحصیلی جمهوری آذربایجان ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

جمهوری آذربایجان بزرگ‌ ترین کشور قفقاز محسوب می‌ شود و در گذرگاه اروپا و آسیای جنوب غربی و در کنار دریای خزر قرار دارد. باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که بزرگترین شهر و بزرگترین بندر این کشور نیز محسوب می‌ شود. باکو پس از آمستردام دومین پایتخت جهان است که که پایین‌ تر از سطح دریا قرار دارد. علاوه بر این، پایتخت آذربایجان یکی از نفت‌ خیز ترین مناطق جهان نیز محسوب می‌ شود.

ویزای تحصیلی جمهوری آذربایجانکشور جمهوری آذربایجان به علت پیشرفت‌‌ هایی که در زمینه‌ های علمی و صنعتی داشته است، محل مناسبی را برای ادامه تحصیل دانشجویان و دانش‌ پژوهان کشورهای آسیایی و در حال توسعه ایجاد کرده است. البته دانشگاه‌ های آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورهای آسیایی در سطح علمی متوسطی در دنیا قرار دارند. البته وجوه مشترک مذهبی، فرهنگی، آب و هوایی و… باعث شده است تا تعدادی از علاقه‌‌ مندان به تحصیل در خارج به‌ ویژه در رشته موسیقی، جمهوری آذربایجان را به‌ عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

تحصيلات‌ پيش‌ از دانشگاه‌

دوره آموزش ابتدايی در كشور آذربایجان ۹ سال به طول می‌انجامد. دانش‌آموزان سپس می‌توانند در دبيرستان‌های متوسطه به مدت دو سال تحصيلات خود را ادامه دهند و ديپلم دبيرستان دريافت نمايند یا در مدارس فنی به مدت سه سال ادامه تحصیل داده و دیپلم فنی دریافت اخذ کنند.

تحصيلات‌ دانشگاه

آموزش عالی در كشور آذربایجان توسط مؤسسات آموزش عالی شامل دانشگاه‌ها و انستیتوها ارائه می‌شود. آموزش عالی در كشور آذربایجان تحت نظارت وزارت آموزش این کشور است. در كشور آذربایجان سه سطح آموزش عالی وجود دارد:

  • دوره كارشناسی و ديپلم تخصصی؛
  • دوره كارشناسی ارشد؛
  • دوره نامزد علوم برابر با دوره (Ph.D)

زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

تحصیل در برخی از دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان، به زبان آذری یا روسی است. البته به دلیل تعداد زیاد دانشجویان بین‌المللی برخی از دروس نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و برای دانشجویان خارجی جای نگرانی نیست، زیرا دانشگاه‌های آذربایجان دوره‌های آموزشی هر سه زبان روسی، انگلیسی و آذری را برای دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌کنند. در مجموع، هر دانشجو مختار است که با توجه به سليقه، علاقه و توانايی خود، به يکی از زبان‌های انگليسی، روسی و يا آذری به دلخواه ادامه تحصيل دهد.

ویزای تحصیلی جمهوری آذربایجانمیانگین هزینه تحصیل در آذربایجان

دانشگاه‌های آذربایجان نسبت به دانشگاه‌های سایر کشورها از شهریه کمتری برخوردار هستند؛ برای مثال، دانشجویان باید ۱۸۰۰ دلار برای دوره کارشناسی، ۲۰۰۰ دلار برای دوره کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دوره دکتری به‌صورت سالانه پرداخت کنند. نکته قابل توجه اینکه میزان شهریه با توجه به نوع رشته و دانشگاه انتخابی متفاوت است. همچنین، بسیاری از دانشگاه دوره یک‌ساله آمادگی برای دانشجویان خارجی برگزار می‌کنند که شهریه این دوره نیز در حدود ۲۵۰ تا ۸۰۰ دلار است.

میانگین هزینه زندگی در آذربایجان

به‌طور کلی متوسط هزینه ی زندگی در آذربایجان، حدود ۱۰۰۰ منات است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باکو، حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ منات است. البته برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در کشور آذربایجان در هر مقطع تحصیلی خوابگاه به اندازه کافی نیز وجود دارد که هزینه آن برای هر ماه کمتر از ۲۰۰ دلار است.

محدودیت سنی برای تحصیل در آذربایجان

محدودیت سنی خاصی برای پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آذربایجان وجود ندارد.

کار و ویزای دانشجویی در آذربایجان

دانشجویان خارجی باید در سفارت آذربایجان در کشور خود برای ویزا درخواست دهند. مدارک مورد نیاز برای ویزای آذربایجان دعوت‌نامه از طرف موسسه آموزشی، ضمانت مالی پرداخت شهریه و هزینه اقامت، یک قطعه عکس، گذرنامه دارای اعتبار، تکمیل فرم درخواست ویزا و پرداخت هزینه صدور ویزا است.

ویزای تحصیلی جمهوری آذربایجانویزای تحصیلی دانشجویان خارجی در آذربایجان شامل کل دوره آموزشی (دوره کارشناسی چهار سال، دوره کارشناسی ارشد دو سال و دوره دکتری سه سال) می‌شود. ویزای تحصیلی باید برای هر سال تحصیلی تجدید شود و دانشجو باید هر بار که به کشور خود می‌رود، به سفارت اطلاع دهد.

شرایط کار دانشجویی

آذربایجان از شرایط اقتصادی نسبتا مناسبی برخوردار است و بازار کار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده است تا دانشجویان شانس کار در حین تحصیل به‌صورت پاره وقت داشته باشند.

برای ویزای تحصیلی جمهوری آذربایجان ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.