ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

پادشاهی اسپانیا دارای قدمت تاریخی عظیم است. پایتخت این کشور مادرید و جمعیت آن ۴۶,۰۵۹,۰۰۰ نفر است که اسپانیا را تبدیل به بیست و هفتمین کشور جهان از نظر جمعیت می‌کند. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و واحد پول آن یورو است. از میان شهرهای مهم این کشور می‌توان به والنسیا، بارسلون، مالاگا، سویا و ساراگوزا اشاره کرد. این پادشاهی کهن همواره پذیرای دانشجویان سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی خود بوده است.

ویزای تحصیلی اسپانیازبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی، اسپانیایی و انگلیسی است که با توجه به رشته و گرایش تعیین می‌شود.

مدت و هزینه‌ی دوره‌‎های زبان‌آموزی اسپانیا: دوره‌های زبان به صورت دوره‌های فشرده نیمه فشرده و دوره‌های بعد ازظهر است و ماهیانه حداقل ۲۰۰ یورو و حداکثر ۷۰۰ یورو هزینه دارد.

میانگین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف

در اسپانیا هم دانشگاه‌های دولتی وجود دارد و هم دانشگاههای خصوصی؛ تحصیل در دانشگاه‌های دولتی با هزینه مناسب امکان‌پذیر است، ولی در دانشگاه‌های خصوصی این هزینه بالاتر است. کل هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی ترمی در حدود ۳۶۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو و در مقطع دکترا بسیار ناچیز و تقریباً رایگان است (سالیانه ۵۰۰ یورو)

میانگین هزینه زندگی در سال برای یک دانشجو

میانگین هزینه زندگی بسته به استفاده از خوابگاه یا اجاره محل به صورت شخصی متفاوت است؛ ولی در حالت کلی،دانشجو موظف است تا هزینه‌های زندگی خود شامل اجاره مسکن، خورد و خوراک و رفت آمد را پرداخت کند. یک دانشجو برای داشتن یک زندگی دانشجویی متوسط روبه خوب ماهیانه در حدود ۷۰۰ یورو هزینه دارد و شامل اجاره اتاق‌های دانشجویی (۳۰۰-۴۰۰ یورو)، خورد و خوراک و رفت و آمد (۳۰۰-۵۰۰) است. امکان اجاره خوابگاه دانشجویی و واحد آپارتمان مستقل با صرف هزینه بیشتر (خوابگاه: ۳۰۰-۵۰۰ یورو واحد مستقل آپارتمان با سویت:۵۰۰-۱۰۰۰ یورو) امکان‌پذیر است.

بورسیه تحصیلی

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در کشور اسپانیا وجود دارد و دانشجویان می توانند با رزومه ای قوی در این مقطع از بورسیه تحصیلی بهره مند گردند، رزومه ای که باعث میشود دانشجویان در این مقطع بورسیه دریافت کنند عبارت است از تحصیل در دانشگاه های معتبر در مقاطع پایین تر ، داشتن معدل مناسب و بالای ۱۶ ، داشتن مدرک زبان IELTS، داشتن مقالات بین المللی در سطح ISIو شرکت در سمینار های مختلف

دانشجویان در مقطع دکترا میتوانند در هفته بین ۲۰ الی ۳۰ ساعت کار دانشجویی داشته باشند و یا اگر رزومه ی قوی ارائه دهند میتوانند ماهیانه با توجه به نظر استاد راهنمای خود در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو حقوق ماهیانه دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی اسپانیامحدودیت سنی برای تحصیل

برای تحصیل در اسپانیا محدودیت سنی وجود ندارد. آنچه که بیشتر از سن اهمیت دارد کاری است که فرد از زمان اتمام تحصیل و یا در حین تحصیل انجام می‌دهد.

تعطیلات پایان سال تحصیلی

تعطیلات تابستانی در اسپانیا از اواخر ماه جولای آغاز شده و تا اواسط سپتامبر ادامه می‌کند.

آیا در تعطیلات آخر سال تحصیلی، دانشگاه محل اقامت در اختیار دانشجو قرار می‌دهد؟ در صورت درخواست دانشجو در مدت تعطیلات آخر سال تحصیلی محل اقامت در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در اسپانیا

ثبت‌نام در دانشگاه سبب می‌شود که حدود ۳۰ درصد هزینه‌های درمانی دانشجو تحت پوشش قرار گیرد. اما برای داشتن بیمه تکمیلی ماهیانه ۶۰ تا ۱۰۰ یورو باید پرداخت شود.

آب و هوای اسپانیا

کشور اسپانیا دارای آب و هوای مناسبی است و زمستان‌ها و تابستان‌های نسبتا معتدلی دارد. حد متوسط درجه حرارت هوا در شهر بارسلون و مادرید در تابستان ۲۴ و زمستان ۸ درجه سانتیگراد است.

ویزا و کار دانشجویی اسپانیا

در مرحله نخست دانشجو باید برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کند. پس از دریافت پذیرش با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت، ویزای تحصیلی اسپانیا صادر خواهد شد. نکته قابل توجه اینکه گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر ملاک قطعی برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا نیست. در این رابطه، اعتبار دانشگاه نیز برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا نقش به سزایی دارد. پس از اینکه دانشجو موفق به اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا شد می‌تواند بعد از گذشت سه ما از ثبت نامش در دانشگاه، کارت اقامت دانشجویی دریافت کند.

ویزای تحصیلی اسپانیاشرایط کار دانشجوئی در مدت تحصیل و تعطیلات دانشگاه

پس اخذ کارت اقامت دانشجو در هر زمان از سال می‌تواند به مدت ۲ تا ۳ روز در هفته به صورت پاره وقت کار کند. دانشجویان مقطع دکتری در کشور اسپانیا مجوز کار در بازه‌ای ۳۰ ساعته به صورت هفتگی دارا هستند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت است که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می‌تواند هزینه‌های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

برای ویزای تحصیلی اسپانیا ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.