ویزای تحصیلی سوئيس

ویزای تحصیلی سوئيس ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

سوئیس از نظر رفاه اجتماعی در رتبه دوم قرار دارد و با کمترین میزان جرم جزو امن ترین کشورهای دنیا است. از این‌رو، تحصیل در سوئیس به دلیل وجود شاخص‌های رفاه اجتماعی در سطح بالا، آرزوی بسیاری از افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. نکته جالب‌تر اینکه این کشور تمایل زیادی برای جذب دانشجویان خارج از کشور دارد و ۲۱ درصد دانشجویان در سوئیس خارجی هستند.

ویزای تحصیلی سوئيسزبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

سوئیس به لحاظ زبانی نسبتاً منحصر به فرد است، چرا که زبان رسمی این کشور بر اساس منطقه متفاوت است. به‌طور کلی، منطقه مرکزی و شمالی کشور به زبان آلمانی و منطقه غربی به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و در بخش‌های جنوبی کشور زبان ایتالیایی رایج است. زبان غالب در دانشگاه‌های سوئیس با منطقه‌ای که در آن واقع شده‌اند، ارتباط دارد. البته در مقاطع بالاتر امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

میانگین هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه‌های تحصیل در کشور سوئیس را می‌توان در حدود سالی بین ۶۰۰ الی ۷۰۰ فرانک است؛ البته هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی در حدود ۴۰۰۰ فرانک است.

میانگین هزینه زندگی در سوئیس

هزینه زندگی در کشور سوئیس از ۱۰۰۰ فرانک در ماه شروع می‌شود و بسته به شهر و سبک زندگی متفاوت است؛ شهرهای زوریخ و ژنو پرهزینه‌ترین شهرهای سوئیس هستند و از این‌رو، هزینه‌ها در این شهرها بیشتر است. برای مثال، هزینه خوابگاه ماهانه حدود ۲۰۰ فرانک و اتاق تک نفره ۴۵۰ فرانک است. همچنین، هر دانشجو موظف به پرداخت هزینه بیمه تحصیلی و درمانی خود است؛ هزینه بیمه تحصیلی حدود ماهیانه ۸۰ فرانک الی ۱۰۰ فرانک است.

در مجموع، هزینه‌‌های زندگی به صورت ماهانه در حدود ۱۰۰۰ فرانک است و دانشجو می‌تواند با ۱۵ ساعت کار در هفته در حدود ۱۲۰۰ فرانک در ماه درآمد داشته باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های سوئيس

بهترین راه برای تحصیل در سوئيس با هزینه کمتر تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و استفاده از بورسیه است. البته متقاضیانی که قصد استفاده از بورسیه را دارند باید واجد شرایط باشند؛ برای مثال، متقاضی زیر ۳۵ سال بوده و به یکی از زبان‌‌های انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی یا فرانسوی مسلط باشد.

ویزای تحصیلی سوئيستعطیلات پایان سال تحصیلی

تحصیل در دانشگاه‌ها در دو نیم سال تابستان و زمستان به مدت پنج ماه در هر ترم است و بعد از اتمام هر سال تحصیلی دو ماه تعطیل است.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در سوئيس

هر دانشجو موظف به پرداخت هزینه بیمه تحصیلی و درمانی خود است؛ هزینه بیمه تحصیلی در حدود ماهیانه ۸۰ فرانک الی ۱۰۰ فرانک است.

کار و ویزای دانشجویی در سوئيس

افرادی که تمایل به دریافت بورسیه برای تحصیل در این کشور را دارند، بهتر است در ابتدا درخواستی برای دریافت بورسیه به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارائه دهند. دانشگاه مورد نظر این افراد، ابتدا با توجه به سوابق تحصیلی فرد و رزومه علمی او درخواست وی را بررسی می‌کند و در صورت تائید دانشگاه می‌توانند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی سوئیس کنند. مدت اعتبار این ویزا با توجه به پایان تحصیل (مدت دوره تحصیل) تنظیم می‌شود.

اخذ ویزا برای والدین یا همسر دانشجو

دانشجو می‌تواند پس از دریافت ویزای تحصیلی برای همراهان خود نیز درخواست ویزای ورود کند.

ویزای تحصیلی سوئيسشرایط کار دانشجویی

دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در تمام دوره‌ها و رشته های تحصیلی در سوئیس از اجازه کار دانشجویی (دانشجویان دوره کارشناسی ۱۰ ساعت و مقاطع بالاتر ۲۰ ساعت در هفته) برخوردار هستند. البته دانشجویان در آخر هفته، تعطیلات ژانویه و تابستان‌ها (در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها) می‌توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

برای ویزای تحصیلی سوئيس ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.