ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

نروژ، با نام رسمی پادشاهی نروژ، یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی در قاره اروپا است که به دلیل قوانین عجیب و رفاه آن،‌ بسیاری از افراد علاقه‌مند به بازدید از آن یا حتی زندگی در این کشور شده است.

از طرفی، امکان تحصیل رایگان، تدریس به زبان انگلیسی و همچنین، سطح بالای کیفیت زندگی و سطح علمی بالای دانشگاه‌های کشور نروژ باعث جذب دانشجویانی شده است که علاقه‌مند به تحصیل در اروپا هستند.

‌تحصيلات‌ دانشگاهی

‌تحصيلات‌ دانشگاهی در دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی امكان‌پذير است.

در نروژ دانشگاه‌­ها و مراكز آموزش‌ عالی زير نظر وزارت‌ آموزش‌ و پژوهش‌ (Ministry of Education and Research) فعاليت‌ آموزشی و پژوهشی دارند كه‌ شامل‌ دانشگاه‌­های جامع‌، دانشگاه­‌های تخصصی،‌ کالج‌­های دانشگاهی و کالج‌­های هنر می­‌شود.

داوطلبان‌ ورود به‌ تحصيلات‌ عالی بايد دیپلم دبیرستان (Vitnemål Fra Videregående Skole) را داشته باشند.

دوره‌های تحصيلی

‌۱- دوره‌‌ Høgskolekandidat: پس‌ از دو سال‌ تحصيل‌ به‌ پايان‌ می‌رسد و می­‌تواند پیش درآمد مدرک Bachelor باشد. این دوره در کالج‌­های دانشگاهی یا برخی موسسات خصوصی آموزش عالی برگزار می­‌شود.

۲- دوره Bachelor: شامل حداقل سه‌ سال‌ تحصيل‌ در دانشگاه‌­ها، دانشگاه­‌های تخصصی، کالج­‌های دانشگاهی ایالتی و بسیاری از موسسات خصوصی آموزش عالی است. این دوره در کالج­‌های دولتی هنر چهار سال طول می­‌کشد.

۳- دوره (Candidatus/ Candidata magisterii (Cand. Mag: مطابق نظام قدیم بوده و شامل سه سال و نیم تحصیل برای رشته‌های ریاضی و علوم طبیعی و چهار سال برای رشته‌های هنر و علوم اجتماعی در دانشگاه­‌ها، کالج­‌های دانشگاهی ایالتی، کالج‌­های هنر و بسیاری از موسسات آموزش عالی خصوصی یا دولتی می­‌شود. با مدرک دو یا سه ساله Høgskolekandidat تخصصی نیز می‌توان وارد این دوره شد.

۴- دوره Master: شامل‌ دو سال‌ تحصيل‌ بعد از Bachelor و در دانشگاه‌­ها، کالج‌­های دانشگاهی، تعدادی کالج­‌های ایالتی و خصوصی می­‌شود. در برخی رشته‌­ها دوره Master به صورت پیوسته بوده و پنج سال طول می­‌کشد.

۵- دوره Philosophiae Doctor: شامل‌ سه سال‌ تحصيل‌ بعد از Master در دانشگاه­‌ها، بیشتر کالج­‌های دانشگاهی، تعدادی کالج­‌های ایالتی و موسسات خصوصی می­‌شود و معمولاً پژوهشی است.

زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

بین المللی بودن دانشگاه‌های نروژ یکی از الویت‌های مهم در سیستم آموزشی نروژ است و دانشگاه‌های این کشور تلاش می‌کنند تا حد امکان تحصیل را برای دانشجویان خارجی آسان‌تر کنند. از اینرو، امروزه زبان تدریس در بیشتر رشته‌ها زبان انگلیسی است.

مدت و هزینه‌ دوره‌‎های زبان آموزی نروژ

دانشجویانی که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی باشند، موظفند برای اخذ پذیرش دانشگاهی نمره زبان مورد نیاز را ارایه دهند به عبارت دیگر، مراکز آموزشی نروژ برای داوطلبان ایرانی دوره آموزش زبان انگلیسی ارائه نمی‌دهند.

در مورد دوره‌های زبان نروژی، برای برخی دانشگاه‌ها و برخی رشته‌ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توان به مدت یک سال تحصیلی قبل از شروع دوره اصلی، برای دوره آموزش زبان نروژی پذیرش اخذ کرد.

میانگین هزینه تحصیل  و زندگی در نروژ

نروژ یکی از پنج کشور اروپایی است که تحصیل درآنجا رایگان است؛ به عبارت دیگر، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی نروژ (به جز چند دانشگاه معدود) رایگان است.

کل هزینه زندگی در نروژ (شامل اجاره مسکن، بیمه، رفت و آمد، خوراک و احتیاجات آموزشی) براساس نظر اداره مهاجرت این کشور اکنون سالیانه حدود ۸۵۰ تا ۹۵۰ کرون است.

این هزینه با توجه به نوع زندگی هر دانشجو تا حدودی قابل تغییر است. در صورت عدم استفاده دانشجو از خوابگاه‌های دانشگاه، هزینه اجاره مسکن ماهیانه حداقل ۳۵۰ تا ۴۰۰ یورو است.

برای ویزای تحصیلی نروژ می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید