ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی مالزی ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. این کشور یکی از امن‌ترین و زیباترین کشورهای دنیا با دانشگاههایی با سطوح متوسط به بالا و در حد استانداردهای جهانی با مدرک مورد قبول در اقصی نقاط جهان است؛ ازاین‌رو، یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا جهت تحصیل در خارج نیز محسوب می‌شود.

ویزای تحصیلی مالزی‌تحصیلات‌ دانشگاهی‌

همان طور که‌ اشاره‌ شد برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ مالزی‌ گذراندن‌ موفقیت‌آمیز امتحانات‌ (STPM) حداقل‌ دو درس‌ با معدل‌ خوب‌ الزامی‌ است. همچنین‌، دیپلم‌ دبیرستان‌ از کشورهای‌ دیگر یا حداقل‌ نمره‌ قبولی‌ در دو درس‌ از امتحانات‌ A – Level نظام‌ آموزشی‌ انگلستان‌ برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها مورد قبول‌ است. واحد مرکزی‌ Central Unit وزارت‌ آموزش‌ Ministry of Education بر اساس‌ معدل‌ امتحانات‌ STPM ، سوابق‌ کلیه‌ متقاضیان‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها را بررسی‌ می‌کند و درباره‌ قبولی، رشته‌ تحصیلی‌ و دانشگاه‌ تصمیم‌ می‌گیرد.

شهریه دانشگاه‌های مالزی

در مالزی امکان تحصیل رایگان وجود ندارد و تقبل کلیه هزینه‌های تحصیل و زندگی به عهده دانشجو است. همچنین امکان استفاده از بورسیه نیز فقط برای دانشجویان دکتری امکان‌پذیر است. شهریه دانشگاه‌های مالزی برای مقاطع و رشته‌های مختلف بسیار متفاوت است، ولی در حالت کلی، مجموع شهریه و هزینه اقامت در خوابگاه بین هفت تا چهارده هزار دلار در سال است.

میانگین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف

میانگین شهریه در دانشگاه‌های دولتی مالزی بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار است، البته شهریه رشته‌های پزشکی بالاتر است و بستگی به دانشگاه دارد. میانگین شهریه در دانشگاه‌های خصوصی انگلیسی زبان از ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال متغیر است. در مالزی دانشگاه رایگان برای افراد خارجی وجود ندارد.

ویزای تحصیلی مالزی

young adults study group

میانگین هزینه زندگی در سال برای یک دانشجو

  • کسانی که از خوابگاه استفاده می‌کنند؛ هزینه زندگی برای دانشجویانی که در خوابگاه زندگی می‌کنند، ماهیانه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار است، البته هزینه فوق شامل خوابگاه و خورد و خوراک است.
  • کسانی که به‌طور شخصی محلی برای اقامت اجاره می‌کنند؛ هزینه زندگی در اماکن غیر دانشگاهی و خصوصی با توجه به منطقه مورد نظر دانشجو متفاوت و عموما بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه است.

محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاه‌های مالزی

برای کارشناسی حداکثر تا ۳۸ سال و برای کارشناسی ارشد و دکتری محدودیت سنی وجود ندارد.

شهرهای دانشگاهی مالزی

شهرهای کوالالامپور، پنانگ، جوهور بهرو و جزیره بورنئو از جمله شهرهایی محسوب می‌شوند که دانشگاه‌های بزرگ و مهم مالزی در آن‌ها قرار دارد.

برترین دانشگاه‌های مالزی

این لیست از دو وب‌سایت معتبر topuniversities و mastersportal بر اساس جایگاه دانشگاه‌های مالزی در رده‌بندی دانشگاه‌های جهان استخراج شده است.

تعطیلات پایان سال تحصیلی دانشگاه‌های مالزی

تعطیلات رسمی برای دانشگاه‌ها بین ژوئن تا سپتامبر است.

آیا در مدت تعطیلات آخر سال تحصیلی، دانشگاه محل اقامت در اختیار دانشجو قرار می‌دهد؟ بله، دانشجویان می‌توانند در ایام تعطیلات تابستان از خوابگاه استفاده کنند.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در مالزی

دانشجویان می‌توانند از بیمه‌های درمانی دانشگاه‌ها استفاده کنند.

آب‌وهوای مالزی

مالزی دارای آب‌وهوای استوایی و در طول سال تقریباً یکسان اویزای تحصیلی مالزیست. میانگین درجه حرارت بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد است.

شرایط ویزای دانشجویی مالزی

گرفتن ویزا برای والدین دانشجو: در مقطع کارشناسی ویزای همراه در این کشور صادر نمی‌شود؛ اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به خانواده درجه یک، ویزای همراه تعلق می‌گیرد.

شرایط کار کردن دانشجو در زمان تحصیل: دانشجویان بین‌المللی که در مؤسسه‌های آموزش عالی دولتی یا خصوصی تحصیل می‌کنند، مجاز هستند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم یا در تعطیلات ۷ روز در رستوران‌ها، کیوسک‌های بنزین، بازارهای کوچک و هتل‌ها تا زمانی که پاسپورت دانشجویی آن‌ها همچنان معتبر است، فقط به‌صورت نیمه وقت کار کنند. البته تأیید قبلی از وزارت مهاجرت نیز لازم است.

برای ویزای تحصیلی مالزی ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.