ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان ( شرایط جاب آفر hungary در سال 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

امروزه تعداد زیادی از مهاجران از مقاصد معمولی در جهان چشم‌پوشی می‌کنند و توجه خود را به کشورهایی مانند اروپای شرقی و مرکزی و به طور ویژه به مجارستان معطوف می‌سازند. باتوجه به این‌که مجارستان بخشی از اتحادیه اروپا است و در منطقه شینگن قرار دارد، لذا مزایای کار و زندگی در مجارستان بسیار است. مجارستان دارای اقتصادی قوی و متنوع است که بر سطح بالای تولید در بخش‌های مختلف تمرکز دارد. این بدان معنی است که فرصت‌های شغلی در صنعت فناوری اطلاعات، مهندسی و گردشگری به وفور برای مهاجران فراهم است. ما در این مقاله شرایط کار در مجارستان و اخذ ویزای کاری این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فرایند درخواست کار در مجارستان

شما می‌توانید با پیدا کردن کار در مجارستان و اخذ ویزای کاری، به این کشور مهاجرت کنید. اولین قانون در مسیر مهاجرت به مجارستان، بدین گونه است که کارفرمای مجارستانی باید فرصت شغلی که شما درخواست داده‌اید را به مدت سه ماه در کشور مجارستان آگهی کند. اگر در طی این سه ماه نیروی کاری مناسب برای پر کردن این فرصت شغلی پیدا نشد، کارفرمای مجارستانی می‌تواند با متقاضی قرارداد کاری امضا کند.

بین شما و کارفرما، قراردادی تنظیم می‌گردد که در آن به زبان ساده مشخص شده است که قرار است چطور ورود به کار داشته باشید و نوع کار و میزان حقوق دریافتی شما چقدر است. درنظر داشته باشید که سمت شغلی شما از ارزش بالایی برخوردار است. شما باید ترازنامه کاری سال‌های گذشته خود و گواهی که تأیید کند بدهی مالی ندارید را ارائه دهید. دارا بودن مدرک مهارت زبان مجارستانی یا انگلیسی از دیگر شروط لازم برای اخذ ویزای کاری در مجارستان است.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان

نحوه درخواست ویزای کاری مجارستان نیز مانند ویزای تحصیلی بوده و باید از طریق سفارت این کشور در تهران انجام گردد. برای ارائه درخواست ویزای کاری مجارستان، ابتدا باید به صورت تلفنی وقت سفارت مجارستان را رزرو کرده و سپس در زمان تعیین‌شده در محل سفارت حضور پیدا کنید. باتوجه به این که مجوز کار جزو مدارک مورد نیاز ویزای کاری مجارستان محسوب می‌شود، شما بدون داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرماهای این کشور قادر به گرفتن این ویزا نخواهید بود. برای پیدا کردن شغل در مجارستان می‌توانید از سایت‌های کاریابی در این کشور کمک بگیرید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در مجارستان به شرح ذیل است:

کار در مجارستان برای فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور

فارغ‌التحصیلان غیراتحادیه اروپا برای اقامت مجارستان، نیاز به درخواست ویزا دارند و اگر زمانی قصد داشته باشند در این کشور شروع به کار کنند، بسته به مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه‌های این کشور و داشتن پیشنهاد کاری، می‌توانند برای ویزای کار درخواست نمایند تا از طریق آن اقامت دائم یا مجوز کار را کسب کنند.

طبقه‌بندی کارگران خارجی در مجارستان

طبقه‌بندی کارگران در مجارستان می‌تواند نقطه قوتی باشد برای کسانی که در این کشور مشغول به کار هستند. زیرا از این طریق، کارگران بعد از موفقیت در کار خود و به دست آوردن مهارت لازم، از طریق کارفرما ارتقای شغلی پیدا می‌کنند. و همین ارتقای شغلی به مراتب می‌تواند باعث افزایش دستمزد کارگران نیز شود. البته نکته‌ای که بسیار مهم این است که باتوجه به طبقه‌بندی کارگران در مجارستان، نوع ویزای کار و نوع اقامت افراد متفاوت است. اما برای شروع به کار در مجارستان به مجوز و ویزای کار نیاز خواهید داشت. با گرفتن مجوز کار این امکان را خواهید داشت تا به طور قانونی در کشور مجارستان به کار و زندگی بپردازید.

اقتصاد و کار در مجارستان

بیشتر افرادی که در مجارستان کار می‌کنند، در بخش خصوصی شاغل هستند که حدود ۸۰٪ از تولید ناخالص داخلی کل مجارستان را تشکیل می‌دهد. بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ به میزان قابل توجهی بر اقتصاد این کشور تأثیر گذاشت. در سال ۲۰۱۰، دولت رکود اقتصادی را به دست گرفت و تعدادی از تغییرات را اعمال کرد. همراه با این اقدامات، دولت صادرات را نیز افزایش داد و در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، سرانجام اقتصاد مجارستان بهبود یافت ودر سال ۲۰۱۶ شاهد شکوفایی اقتصادی در این کشور بودیم.

حداقل دستمزد کار در مجارستان

یکی از دلایل مهمی که افراد می‌توانند مجارستان را برای کار کردن انتخاب کنند، این است که این کشور از حقوق و مزایای خوبی برخوردار است. و هر شخص می‌تواند هر ماه درآمد و حقوق مناسبی داشته باشد. طبق آمار گرفته شده میزان دستمزد هر کارگر به طور متوسط در ماه ۱۲۵۰۰۰ فارینت (۴۰۹٫۰۶۱۴ دلار آمریکا) است. و البته بالاترین دستمزد نیز به طور میانگین ۲،۲۰۰،۰۰۰  فارینت(۷،۱۹۹٫۴۸۰ دلار آمریکا) در هر ماه است.

مالیات کار در مجارستان

افرادی که در مجارستان زندگی می‌کنند موظف به پرداخت مالیات خودهستند. مالیات در مجارستان بر اساس ۳۹٪ از نرخ تولید ناخالصی این منطقه محاسبه می‌گردد. مالیات‌های محلی تنها شامل ۵٪ درصد هستند. لازم به ذکر است که پرداخت مالیات در مجارستان بر اساس مناطق مرکزی و مناطق محلی تقسیم شده‌اند. هم‌چنین نکته‌ای که بسیار مهم است این است که پرداخت مالیات هر شخص بر اساس میزان حقوق و دارایی او محاسبه می‌گردد.

برای راهنمای ویزای کار مجارستان می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.