ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه‌جزیره بالکان است. سرزمین یونان به دریای اژه و دریای یونان نزدیک است و در نقطه اتصال سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا قرار دارد. یونان بازمانده و وارث سرزمین باستانی یونان است. این سرزمین مهد تمدن مغرب زمین نام گرفته و خاستگاه فلسفه، دموکراسی، بازی‌های المپیک، نمایشنامه‌نویسی و… است. از این‌رو، تحصیل علم و دانش دارای ریشه‌ای تاریخی در این کشور است و دانشگاه‌های آن نیز هر ساله پذیرای طیف گسترده‌ای از علاقه‌مندان به تحصیل در خارج هستند.

ویزای تحصیلی یونان

زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

دروس در دانشگاه‌های یونان به دو زبان یونانی و انگلیسی ارائه می‌شوند.

میانگین هزینه تحصیل در یونان

هزینه تحصیل در یونان در مقاطع مختلف، متفاوت است؛ تحصیل برای افراد متقاضی اروپایی و به زبان یونانی در دانشگاه‌های دولتی رایگان است، اما افرادی که اروپایی نیستند باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنند. این شهریه برای رشته‌های مختلف و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی متفاوت است. دانشجو باید به‌طور تقریبی مبلغی معادل ۶,۵۰۰ یورو تا ۱۰,۰۰۰ یورو در سال را صرف پرداخت شهریه کند.

میانگین هزینه زندگی در یونان

قیمت خانه در یونان بسته به آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، نوع ارائه خدمات و محل قرارگیری آن از ۳۲۰ تا ۶۵۰ یورو در ماه متغیر است. خوشبختانه غذا در یونان ارزان است و از آنجا که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در مواد غذایی نسبت به سایر کالاها بسیار کم است و تولیدات محلی در کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد، تهیه غذا با قیمت مناسب کار دشواری نیست.

علاوه بر مسکن و خوراک، حمل و نقل نیز یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های دانشجویان خارجی در یونان است؛ در این رابطه، کرایه تاکسی در یونان زیاد است، استفاده از مترو و اتوبوس می‌تواند گزینه مناسبی برای رفت و آمد در یونان باشد و از پرداخت هزینه‌های زیاد جلوگیری کند. به‌طور تقریبی هزینه زندگی در یونان ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه است و این مبلغ با توجه به نوع و سبک زندگی دانشجویان متغیر است.

ویزای تحصیلی یونانتعطیلات پایان سال تحصیلی

سال تحصيلی دانشگاهی از اول سپتامبر آغاز شده و در ۳۱ آگوست سال پايان می‌يابد. هر سال دانشگاهی از دو نيم سال تشكيل می‌شود.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در یونان

دانشجویان تا زمانی‌که به‌عنوان دانشجو در دانشگاه ثبت‌نام هستند، از بیمه درمانی دولتی برخوردار می‌شوند.

کار و ویزای دانشجویی در یونان

یونان یکی از اعضای پیمان شینگن است و کلیه دانشجویان خارجی که از شهروندان کشورهای غیر از اتحادیه اروپا باید ویزای تحصیلی دانشجویی نوع D را برای ورود به یونان و تحصیل در این کشور از سفارت یا کنسولگری‌های یونان دریافت کنند.

ویزای تحصیلی یونانشرایط کار دانشجویی

کار در حین تحصیل برای دانشجویان در کشور یونان به این شکل است که فرد دانشجو در زمان دوران تحصیل خود این امکان را دارد تا در صورت یافتن کار، مشغول به کار موقت دانشجویی باشد. این اجازه کار عموما در شش ماهه اولیه ورود و اقدام به تحصیل، اجازه کار در دانشگاه به دانشجو عموما ارائه می‌شود و در صورتی که فرد بتواند رشد تحصیلی خود را در زمان تحصیل نشان دهد اداره مهاجرت به دانشجو بر اساس معیارها بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت کار موقت در هفته به فرد ارائه می‌کند. در مقطع لیسانس و فوق لیسانس معمولا در حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت کار و در مقطع دکتری در حدود ۳۰ ساعت کار موقت به دانشجو ارائه می‌شود.

برای ویزای تحصیلی یونان ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.