ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی گرجستان ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

گرجستان دارای دانشگاه‌های متعددی است که از نظر سیستم و کیفیت آموزشی با استاندارهای روز جهان برابری می‌کنند و از نظر هزینه تحصیل و زندگی نیز بسیار مقرون به صرفه‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. این دو ویژگی مهم باعث شده‌اند تا گرجستان به یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در خارج تبدیل شود.

ویزای تحصیلی گرجستان

تحصيلات‌ پيش از دانشگاه

‌ دوره آموزش ابتدايی و پایه در كشور گرجستان ۹ سال به طول می‌انجامد. دانش‌آموزان سپس می‌توانند در دبيرستان‌های متوسطه به مدت سه سال تحصيلات خود را ادامه دهند و ديپلم دبيرستان دريافت کنند. دانش‌آموختگان دبيرستان‌های متوسطه مجاز به ادامه تحصيل در مؤسسات آموزش عالی هستند.

تحصيلات دانشگاهی

آموزش عالی در كشور گرجستان توسط مؤسسات آموزش عالی دولتی و غيردولتی ارائه می‌شود. آموزش عالی در كشور گرجستان تحت نظارت وزارت آموزش و علوم است. در كشور گرجستان سه سطح آموزش عالی وجود دارد:

  • دوره كارشناسی و ديپلم تخصصی؛
  • دوره كارشناسی ارشد؛
  • دوره نامزد علوم (برابر با دوره Ph.D)

زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

در دانشگاه‌های گرجستان رشته‌های تحصیلی متنوعی را در مقاطع مختلف و به زبان گرجی و انگلیسی ارائه می‌شوند.

ویزای تحصیلی گرجستانشهریه دانشگاه‌های گرجستان

هزینه تحصیل در گرجستان سطوح مختلف تحصیلی یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است؛ ولی در حالت کلی، میزان شهریه‌ها بین ۳,۰۰۰ تا ۶,۰۰۰ دلار در سال متغیر است. در این رابطه، بالاترین میزان شهریه متعلق به رشته پزشکی است.

هزینه زندگی در گرجستان

دانشگاه‌های گرجستان خوابگاه‌‌هایی مشابه خوابگاه‌های ایران در نزدیکی دانشگاه‌ها دارند و همین مسئله باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل نیز می‌شود. البته برخی از خانواده‌‌های گرجی اتاقی از منزل‌ خود را برای اجاره کردن در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که هزینه اجاره بهای آن حدودا ۱۰۰ دلار است. هزینه اجاره آپارتمان مستقل متوسط تقریبا از ۳۰۰ دلار آغاز می‌شود.

بورسیه دانشگاه‌‌های گرجستان

بورسیه‌های تحصیل در گرجستان به دو دسته بورسیه‌های دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند؛

  • بورسیه‌های دولتی: در کشور گرجستان، بخش زیادی از بورسیه‌های دانشجویان بین‌الملل مانند بورسیه بنجامین. آ. گیلمن، بورسیه بوررن اواردز، بورسیه فول‌برایت و… از بخش دولتی تامین می‌شود.
  • بورسیه‌های خصوصی: این گروه از بورسیه‌ها توسط دانشگاه‌ها به دانشجویان اختصاص داده می‌شوند؛ بورسیه مونت هالیوک نمونه شناخته شده این بورسیه‌ها است.

شرایط سنی تحصیل در گرجستان

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های گرجستان محدودیت سنی خاصی وجود ندارد؛ ولی در حالت کلی، برای ادامه تحصیل در اروپا حداکثر سن برای ورود به کالج ۲۳ سال، برای ورود به دوره کارشناسی ۲۵ سال، کارشناسی ارشد ۳۰ سال و دوره دکتری زیر ۴۰ سال است.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در گرجستان

بیمه درمانی در گرجستان در اختیار بخش خصوصی است و دولت از طریق اداره خدمات بیمه‌ای بر عملکرد آن‌ها نظارت دارد. در حالت کلی، بیمه درمانی در کشور گرجستان برای کارمندها یا کارگرها و تمامی افراد شاغل در گرجستان، ربطی به کارفرما ندارد و هر شخص بنابر نیاز خودش می‌تواند پوشش بیمه درمانی را انتخاب کند یا آن را نخواهد.

معمولا پوشش بیمه درمانی در گرجستان به مانند بیمه تکمیلی در ایران است، یعنی اینکه اغلب پوشش‌های پزشکی در آن به‌صورت کامل پرداخت می‌شوند، ولی در سال دارای سقف مشخص است.

ویزای تحصیلی گرجستانویزا و کار دانشجویی در گرجستان

گرجستان یکی از اعضای پیمان شینگن است و ویزای تحصیلی گرجستان از نوع ویزای نوع C است و حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد برای متقاضیان تحصیل در گرجستان جهت انجام مذاکرات اولیه با دانشگاه، توسط سفارت گرجستان در تهران صادر می‌شود. پس از اخذ پذیرش دانشجو باید جهت اخذ ویزای تحصیلی نامه دعوتنامه را به کنسولگری گرجستان در نزدیکی محل اقامت خود تحویل دهد. نامه دعوتنامه و پذیرش از واحد روابط بین‌الملل دانشگاه صادر و در وزارت امور خارجه تأیید می‌شود.

شرایط کار دانشجویی

دانشجویان مشغول به تحصیل در گرجستان اجازه کار قانونی در حین تحصیل بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند.

 

برای ویزای تحصیلی گرجستان ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.