ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل، می‌تواند فرصت مناسبی را برای ادامه تحصیل، در خارج از کشورهای اروپایی ایجاد کند. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در هلند و همچنین تحصیل در دانشگاه‌های هلند و اخذ اقامت تحصیلی، مستلزم آگاهی از قوانین و شرایط توسط افراد متقاضی تحصیل در هلند است.

تجربه تحصیل در هلند به‌واسطه بازار کار مناسب در این کشور، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می‌گیرد.

نظام آموزشی تحصیل در هلند

نظام آموزشی این کشور بسیاری از والدین را ترغیب کرده است که فرزندان خود را در دوره پیش از دانشگاه نیز به تحصیل در هلند بفرستند. همه کودکان هلندی از سن ۵ تا ۱۷ سال به تحصیل در مدرسه می‌پردازند و تحصیلات برای همه اجباری است. پس از آن دانشجویان علاقمند می‌توانند وارد کالج‌ها شوند و برای ورود به دانشگاه در رشته مورد علاقه‌شان آمادگی لازم را کسب کنند.

موضوعی که وجود دارد این است که در نظام آموزشی کشور هلند از روش‌های آموزشی بسیار نوین استفاده می‌شوند و علاوه بر درس، دانش آموزان نحوه صحیح زندگی کردن را می‌آموزند. حتی متخصصان در زمینه‌های مختلف مانند روانشناسی، علوم اجتماعی و… روی سیستم آموزش و پرورش این کشور نظارت دارند و مدام به سمت بهبود نظام آموزشی کشور هلند پیش می‌روند.

معادل سازی مدارک در هلند

معادل‌سازی مدارک برای تحصیل در هلند مانند سایر کشورهای اروپایی است و استثنایی ندارد. برای ورود به دوره کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم ۱۲ساله باشید. در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید، می‌توانید در دوره‌ی پیش دانشگاهی در کشور هلند تحصیل کنید؛ اما یک راهکار ساده‌تر آن است که در ایران مدرک کاردانی خود را دریافت کنید و پس از آن برای تحصیل در هلند اقدام نمایید.

برای این که مدارک خود را معادل‌سازی کنید؛ ابتدا باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به تأیید اداره آموزش و پرورش منطقه برسانید. در صورتی که دارای مدرک دانشگاهی هستید، باید پس از طی کردن پروسه اداری تأیید مدرک، مدرک مهر شده توسط دانشگاه را دریافت کنید.

پس از دریافت تأییدیه‌ها نوبت به ترجمه مدارک تحصیلی شما می‌رسد. باید مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی خود را به دست مترجمان مورد تأیید توسط سفارت هلند بسپارید.

بهتر است پیش از این که درخواست پذیرش خود را بنویسید و مدارک خود را به سفارت هلند بسپارید تا به دانشگاه مقصد ارسال شوند.

ملزومات سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
 • برگه پذیرش از دانشگاه
 • بیمه سلامت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • انگیزه‌نامه
 • تمکن مالی: ۱۰۸۰۰ یورو
 • گواهی مسکن
 • ۱۷۲ یورو

هزینه‌های زندگی در هلند برای دانشجویان بین‌المللی

 • اجاره بها خوابگاه: ۳۵۰ یورو در ماه
 • خورد و خوراک: ۱۷۰ یورو در ماه
 • حمل و نقل: ۳۵ یورو در ماه

خطرات احتمالی برای دانشجویان در هلند

این کشور در بین کشورهایی دسته‌بندی می‌شود که سطح زندگی بالایی دارند. میزان وقوع جرم و جنایت در کشور هلند بسیار کم است و زندان‌های این کشور به سمت تعطیلی می‌روند. از طرفی جو سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این کشور بسیار آرام است و از این نظر، مشکلی برای دانشجویان به وجود نمی‌آید.

تنها نکته‌ای که لازم است دانشجویان به آن توجه کنند، این است که از منابع مالی خوبی برخوردار باشند تا از این نظر با مشکل مواجه نشوند؛ چون در صورتی که با کمبود بودجه در این کشور مواجه شوند، دیگر نمی‌توانند کاری انجام دهند و ناچار هستند به کشور خودشان بازگردند.

برای ویزای تحصیلی هلند می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید