ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

دانمارک یکی از کشورهای آرام و مرفه منطقه اسکاندیناوی در اروپا است و به عنوان شادترین کشور دنیا شناخته می‌شود. همچنین، سیستم آموزش عالی دانمارک نیز دارای کیفیت بالایی است و دانشگاه‌های این کشور پس از فنلاند و سوئد رتبه سوم بهترین کشور برای تحصیل را در حوزه اسکاندیناوی در اختیار دارند. از این‌رو، دانشگاه‌های دانمارک یکی از مقصدهای محبوب برای علاقه‌مندان ادامه تحصیل در خارج محسوب می‌شوند.

ویزای تحصیلی دانمارکزبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

زبان تدریس در مقطع کارشناسی کشور دانمارک به زبان دانمارکی است، ولی این کشور مدرک دال بر تسلط زبان دانمارکی را همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می‌کند و فرصت یادگیری را داخل این کشور به دانشجو نمی‌دهد. البته مدرک زبان در زمان پذیرش الزامی نیست.

زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک به زبان انگلیسی است، ولی این کشور مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی را در همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می‌کند و فرصت یادگیری زبان را در داخل این کشور به دانشجو نمی‌دهد.

بسیاری از رشته‌های تحصیلی در دوره دکتری به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

میانگین هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک

هزینه‌های زندگی در دانمارک، حتی برای دانشجویان اتحادیه اروپا که شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند، به‌طور میانگین بالاتر از بسیاری از کشورها و همچنین اتحادیه اروپا است. تخمین تقریبی هزینه‌های زندگی ماهیانه یک دانشجو در کشور دانمارک بین ۷۵۰ تا ۹۰۰ یورو است.

محدودیت سنی برای تحصیل در دانمارک

محدودیت سنی خاصی برای ادامه تحصیل در دانمارک وجود ندارد، ولی متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی که سن آن ها کمتر از ۳۴ سال باشد، برای دریافت ویزا ۱۵ امتیاز و متقاضیانی که سن آن ها ۳۵ تا ۴۰ سال باشد ۱۰ امتیاز کسب می‌کنند.

تعطیلات پایان سال تحصیلی

در دانشگاه‌های دانمارک سال دانشگاهی از حدود اول سپتامبر تا سی‌ام ماه ژوئن ادامه دارد که اغلب به یک نیم‌سال تحصیلی پاییزی و بهاری تقسیم می‌شود. هرچند از سال ۲۰۰۴ میلادی برخی از دانشگاه‌های دانمارک سال تحصیلی را به چهار دوره تقسیم می‌کنند که هر دوره از هشت هفته و یک هفته برای برگزاری امتحانات تشکیل می‌شود و بین هر دوره یک تعطیلات یک‌ هفته‌ای وجود دارد.

ویزای تحصیلی دانمارکبیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در دانمارک

دسترسی به سیستم درمانی برای تمام افرادی که در دانمارک هستند، اعم از دانشجویان بین‌المللی و شهروندان دانمارکی یکسان است. بنابراین دانشجو می‌تواند به خدمات درمانی رایگان به جز دندان‌پزشکی و فیزیوتراپی دسترسی داشته باشد.

آب و هوای دانمارک

دانمارک در شمال اروپا قرار دارد و از نظر جغرافیایی سرزمینی کم‌ارتفاع است که بر روی هم از جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز و مراتع فراوان تشکیل یافته ‌است. آب و هوای دانمارک معتدل و مرطوب و پرباران است. با وجود موقعیت شمالی این کشور، تغییرات آب و هوایی دانمارک شدید نیست. آب و هوایی معتدل دارد و این آب وهوا به دلیل وزش بادهای غربی و دریاهایی است که تقریبا این کشور را به‌طور کامل احاطه کرده اند. منظور از آب و هوای معتدل در دانمارک این است که بارش‌های آن بیشتر به صورت باران است. در این کشور ماه ژانویه سردترین ماه سال و گرم‌ترین ماه سال نیز ماه‌های جولای و آگوست هستند.

کار و ویزای دانشجویی در دانمارک

دانشجویانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانمارک هستند، باید در ابتدا از دانشگاه مورد نظر پذیرش دانشجویی خود را دریافت کنند تا در ادامه بتوانند ویزای تحصیلی را دریافت نمایند. طبیعتا برای دریافت پذیرش دانشجویی باید متقاضی مدارکی را به دانشگاه دانمارکی تسلیم کند تا دانشگاه به شخص متقاضی پذیرش تحصیلی را اعطا نماید. پس از دریافت پذیرش دانشجویی از دانشگاه مورد نظر شخص دانشجو مدارکی را به سفارت ارائه می‌کند تا برای وی ویزای تحصیلی دانمارک (ویزای دانشجویی دانمارک) صادر شود.

اخذ ویزا برای والدین یا همسر دانشجو

امکان همراهی بستگان نزدیک برای دارندگان ویزای دانشجویی میسر است. منظور از افراد واجد شرایط این ویزا، همسران و فرزندگان وابسته مجرد زیر ۱۸ سال است. مزایای این ویزا به این صورت است که همسر دانشجو اجازه کار تمام وقت برای کل دوره تا زمان اعتبار ویزا بهره‌مند می‌شود.

ویزای تحصیلی دانمارکشرایط کار دانشجویی

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می توانند مجوز کار را به‌عنوان بخشی از مجوز اقامت خود درخواست کنند که آن‌ها را مشمول کار تا ۱۰ ساعت در هفته برای دوره کارشناسی، ۲۰ ساعت در هفته برای دوره کارشناسی ارشد و ۳۰ ساعت در هفته برای دوره دکتری در مدت تحصیل و تمام وقت در مدت تعطیلات، یعنی ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست می‌کند. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت است.

برای ویزای تحصیلی دانمارک ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.