ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

چین که با نام جمهوری خلق چین نیز شناخته می‌شود، در قاره‌ آسیا قرار دارد و پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود. کشور چین همچنین از نظر مساحت، در جایگاه چهارمین کشور بزرگ جهان قرار دارد.

ویزای تحصیلی چینتحصيلات‌ دانشگاهی

دانشگاه‌ها، دانشكده‌ها و مؤسسات آموزش عالی به ارائه برنامه‌های چهار يا پنج ساله و همچنين، دوره‌های تخصصی دو تا سه سال مبادرت می‌کنند. آن دسته از دانشجويان كه به اتمام نخستين دوره نائل می‌شوند، از مجور حضور در دوره‌های بعدی برخوردار می‌شوند. دانشگاه‌های چين به چند دسته تقسيم می‌شوند؛ برخی از دانشگاه‌ها مستقيما تحت نظارت وزارت آموزش عالی قرار دارند و تعدادی از آن‌ها نيز توسط شهرداری‌ها و استانداری اداره می‌شوند. علاوه بر اين، تعدادی ديگر نيز توسط مراكز محلی شهرها زیر نظر قرار دارند. آن دسته از دانش‌آموزانی كه از مراكز آموزش متوسطه فارغ‌التحصيل شده‌اند، می‌توانند پس از قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه راه يابند.

میانگین هزینه تحصیل در چین

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه‌های چین به‌طور سالانه در حدود دو تا چهار هزار دلار است. البته این مبلغ بنا به نوع دانشگاه متغیر است و در صورت دریافت بورسیه دانشجو این هزینه را پرداخت نمی‌کند.

میانگین هزینه زندگی در چین

به‌طور کلی، بصورت میانگین هزینه زندگی در چین در حدود ۲۰ درصد از میانگین هزینه‌ها در ایران بالاتر است بخش عمده و مهم هزینه‌ها در این کشور را خوراک و پوشاک و مسکن و رفت و آمد و… دربر می‌گیرد و با توجه به تغییرات سالانه نظام اقتصادی در کشور چین، این هزینه‌ها نیز دستخوش تغییر می‌شوند.

نکته قابل توجه اینکه تقریبا تمام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی چین و بسیاری از کالج‌های زبان چینی خوابگاه‌هایی را به دانشجویان خود اختصاص می‌دهند. این خوابگاه‌ها می‌توانند داخل یا خارج از دانشگاه باشند. هزینه خوابگاه‌ها بر اساس تعداد نفرات، محل خوابگاه در شهر، خصوصی یا دولتی بودن آن، امکانات و تسهیلات خوابگاه و مواردی از این دست تعیین می‌شود. خوابگاه‌های خارج از دانشگاه معمولا به دلیل امکانات بیشتری که ارائه می‌کنند، قیمت بیشتری دارند.

تعطیلات پایان سال تحصیلی

سال تحصيلی در مؤسسات آموزش عالی تمام وقت به دو ترم تقسيم می‌شود. برخی از دانشگاه‌ها نيز از سه ترم تحصيلی برخوردار هستند. ترم اول از اوايل سپتامبر و ترم دوم از اواسط فوريه آغاز می‌شود.

ویزای تحصیلی چینبیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در چین

دانشجویان خارجی در چین ملزم به خرید بیمه پزشکی و حادثه هستند. خرید بیمه هم در کشور خود دانشجو و هم در مقصد دانشجویی یعنی چین امکان‌پذیر است. هزینه بیمه سالیانه ۱۰۰ دلار آمریکا هزینه دارد.

آب و هوای چین

کشور چین دارای آب و هوای اقلیمی و فصلی است؛ یعنی بیشتر قسمت‌های آن، معتدل و برخی مناطق جنوبی آن گرمسیری یا نیمه گرمسیری و البته قسمت‌های شمالی آن بسیار سرد هستند.

کار و ویزای دانشجویی در چین

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های چین را دارند، ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و تمامی مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مربوطه را ارسال کنند. پس از تایید مدارک دانشجو از طرف دانشگاه مورد نظر، دانشجو نامه پذیرش خود را اخذ می‌کند. متقاضی باید نامه پذیرش خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز را جهت اخذ ویزای تحصیلی چین به سفارت این کشور در ایران ارائه دهد.

اخذ ویزا برای والدین یا همسر دانشجو

دولت چین برای اعضای خانواده دانشجویان خارجی در چین دو نوع ویزای S1 و S2 را صادر می‌کند. مدت زمان اعتبار ویزای S1 بیش از ۱۸۰ روز و ویزای S2 کمتر از ۱۸۰ روز است.

ویزای تحصیلی چینشرایط کار دانشجویی

طبق سیاست‌گذاری‌های جدید دولت چین کار ضمن تحصیل در چین را به دانشجویان بین‌المللی داده شده است. دانشجویان بین‌المللی که قصد کار ضمن تحصیل در چین را دارند، باید از دو مرجع کسب اجازه نمایند و در صورت اجازه دانشگاه مورد نظر و مقامات اجرایی اداره امنیت عمومی می‌توانند به کار ضمن تحصیل در چین بپردازند.

برای اخذ اجازه کار حین تحصیل دانشجویان بین‌المللی باید اجازه مربوطه را از دو نهاد قانونی دانشگاه و اداره امنیت عمومی اخذ کنند. پس از اخذ اجازه کار ضمن تحصیل در چین متقاضی می‌تواند در کشور چین به کار مشغول شود. این قانون جدید از سال ۲۰۱۶ در کشور چین تصویب شده و به دانشجویان بین‌المللی اجازه کار ضمن تحصیل در چین به‌صورت پاره وقت داده شده است.

 

برای ویزای تحصیلی چین ( شرایط و مدارک آپدیت 2022 ) می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.