جزیره کاپری در ایتالیا

جزیره کاپری در ایتالیا | لاله گشت پارسه | 02146138148

جزیره کاپری، یکی از زیباترین جزایر ایتالیا، با دریای کریستالی خود، صخره‌های آهکی مرتفع با پوششی سبز از درختان و آثار تاریخی متعدد نظر بسیاری از گردشگران را جلب کرده است.

جزیره کاپری در جنوب ایتالیا در ورودی خلیج ناپل و در جنوب شهر ناپل واقع شده است. این جزیره در طول تاریخ الهام‌بخش تعدادی از افراد بسیار شناخته‌شده از جمله چند امپراطور بوده است. شاخص‌ترین جاذبه‌های این جزیره صخره‌های آهکی آن بوده که ارتفاع یکی از آن‌ها به ۲۷۵ متر می‌رسد. در ادامه این مقاله شما را با جزیره کاپری در ایتالیا آشنا خواهیم کرد.

جزیره کاپری در ایتالیامارینا پیکولا (Marina Piccola)

از شهر کاپری سوار اتوبوس شوید تا بعد از چند دقیقه به ساحل رویایی مارینا پیکولا برسید. خیلی ها برای شنا خودشان را به این ساحل می رسانند چون موقعیت مکانی آن جای مناسبی را برای شنا فراهم کرده است. صخره های پرشیبی این ساحل را احاطه کرده که اجازه ی ورود باد به آن را نمی دهند پس با خیال راحت می توان حتی در فصل زمستان هم در این ساحل شنا کرد و در زیر تابش مستقیم خورشید نشست. در قسمت جنوبی این ساحل بندر کوچکی هست که قایق های زیادی در کنار آن لنگر گرفته اند.

جزیره کاپری در ایتالیاباغ های آگوستوس (Gardens of Augustus)

این باغ گیاهشناسی به دستور امپراتور اگوستوس ساخته شده و امروز یکی از زیباترین جاذبه های جزیره است. در این باغ به روی ایوان های گل کاری شده بروید و مدت ها محو تماشای جزایر فارالیونی شوید. این سه جزیره ی سنگ آهکی چشم اندازهای جذابی دارند و در وسط دریا سر از آب بیرون آورده اند.

غار آبی (Grotta Azzurra)

یک غار پر از آب که ورود به آن فقط از راه دریا ممکن است. انعکاس نور خورشید باعث می شود که داخل این غار به رنگ آبی روشن جذابی به نظر برسد. قایق های زیادی در کنار ورودی این غار هستند که گردشگران را به داخل غار می برند اما ارتفاع ورودی غار خیلی کم است و برای رد شدن از آن باید خم شوید! این غار از قرن ۱۹ تا به حال به یکی از مهمترین جاذبه های جزیره کاپری تبدیل شده و برای رسیدن به آن باید از مارینا گرند سوار قایق شوید و یا از آناکاپری اتوبوس بگیرید.

جزیره کاپری در ایتالیاراه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.