ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش ( شرایط جاب آفر austria در سال 2022 ) | لاله گشت پارسه | 02146138148

اتریش یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی ازنظر اقتصادی است. این کشور کوچک اروپایی در قلب منطقه شینگن فرصت‌های مختلفی برای موفقیت شغلی در اختیار نیروی کار خود قرار می‌دهد. در سال‌های اخیر اتریش با رشد چشم‌گیر در زمینه صنعت، با کمبود نیروی حرفه‌ای در بعضی مشاغل مواجه‌ شده است. شرایط، مزایا و حقوق کار در اتریش، اتباع خارجی را به مهاجرت کاری به اتریش جذب می‌کند. اگر قصد مهاجرت کاری به اتریش و فراهم‌کردن یک زندگی با سطح کیفیتی بالا برای خود، خانواده و فرزندانتان دارید، با مطالعه این مطلب پاسخ بسیاری از سوالات خود را در زمینه کار در اتریش خواهید‌ گرفت.

شرایط کاری در اتریش

اگر قصد مهاجرت کاری به اتریش را دارید، بهتر است ابتدا در مورد کشور اتریش، مهاجرت به اتریش و مزایای آن، زندگی در اتریش و هزینه‌های زندگی اطلاعاتی کسب کنید. کشور اتریش از سطح کیفیتی بالایی برای زندگی برخوردار است، به‌طوری‌ که شهر وین پایتخت این کشور، برای دهمین سال پیاپی در سال ۲۰۱۹ توسط مجله مرسر به‌عنوان بهترین شهر برای سکونت انتخاب شد. یکی از علل داشتن این سطح از کیفیت زندگی در اتریش، وجود اقتصاد توسعه‌یافته، قوی و پایدار این کشور است.

عواملی که سبب ترغیب افراد برای مهاجرت کاری به اتریش می‌شوند:

  • ۲۴ درصد از مزارع ارگانیک اتحادیه اروپا در خاک‌های اتریش قرار دارند و این کشور در زمینه تولید نیروگاه برق‌آبی پیشرو اتحادیه اروپا است.
  • اقتصاد اتریش برخلاف سایر کشورهای اروپایی، تحت تأثیر شرکت‌های کوچک و متوسط است و در سلطه غول‌های بزرگ تجاری قرار ندارد.
  • اتریشی‌ها همچنین در هنر و صنایع‌دستی با کیفیت بالا، مثل جواهرات، سرامیک و ظروف شیشه‌ای، در سطح جهانی شناخته شده‌اند.
  • جای تعجب نیست که اتریش به لطف کوه‌های آلپ و شهرهای تاریخی مانند وین و سالزبورگ یک مقصد محبوب برای تعطیلات است، بنابراین یافتن فرصت شغلی در صنعت گردشگری هم دشوار نیست.

محدودیت‌های ناشی از COVID-19 با تاثیری که بر عرضه و تقاضا گذاشته است، منجر به افت شدید عملکرد اقتصادی اتریش در سال ۲۰۲۰ شد. البته در سال ۲۰۲۱، اقتصاد اتریش بار دیگر در مسیر رشد اقتصادی قرار گرفته است. در حال حاضر نرخ بیکاری اتریش طبق آخرین آمارها در جولای ۲۰۲۱، حدود ۶/۷ درصد برآورد شده است.

روش‌های مهاجرت کاری به اتریش

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، برای ورود به اتریش و جستجوی شغل نیازی به مجوز کار یا ویزا نخواهید داشت.

اگر شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستید و قصد مهاجرت کاری به اتریش را دارید، از دو راه می‌توانید اقدام کنید:

شما می‌توانید با ویزای جستجوی‌کار یا جاب سیکر به اتریش رفته و کار پیدا کنید. یا اینکه پیش از سفر به اتریش، از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید و با جاب آفر به اتریش بروید.

۱- مهاجرت کاری به اتریش از طریق ویزای جستجوی کار (job seeker)

شما می‌توانید با ویزای جستجوی کار تا شش ماه در اتریش بمانید و به دنبال کار باشید. اگر در این مدت شغل مناسب خود را پیدا کنید، باید برای مجوز کار درخواست دهید. توجه داشته باشید فقط افراد دارای تخصص، واجد شرایط درخواست ویزای جستجوی کار هستند. تنها کسانی که در سیستم امتیاز، ۷۰ امتیاز یا بالاتر کسب کنند، ویزای جستجوی کار را دریافت می‌کنند. این امتیازها بر اساس میزان تحصیلات، سن، تجربه کاری، مهارت زبان آلمانی و انگلیسی تعیین می‌شوند.

۲- مهاجرت کاری به اتریش از طریق پیشنهاد کاری (job offer)

اگر پیشنهاد کاری از کارفرمایی در اتریش داشته باشید، می‌توانید ویزای کار اتریش را دریافت کنید و با اخذ بلوکارت اتحادیه اروپا یا کارت قرمز سفید قرمز به اتریش مهاجرت کنید.

فرآیند درخواست کار در اتریش

برای درخواست کار در اتریش، اولین اقدام جستجوی مشاغل و یافتن شغل مناسب با شرایط و تخصص خود است. پس از آن با ارسال درخواست کار و رزومه خود باید منتظر پاسخ کارفرما بود. به یاد داشته باشید مدارک تحصیلی شما باید معادل‌سازی شوند تا صلاحیتتان قابل ارزیابی باشد. همچنین شما باید الزامات زبان آلمانی یا انگلیسی کار مربوطه را داشته‌ باشید. اگر در این مرحله توانستید نظر کارفرما را جلب کنید، احتمالا یک جلسه مصاحبه در پیش خواهید داشت. حال برای رفتن به اتریش با اثبات بیمه، محل اسکان و تمکن مالی، برای ویزای کار اتریش اقدام کنید.

کار در اتریش و ارسال رزومه

اولین اقدام برای درخواست کار، ارسال رزومه کاری و تحصیلی به کارفرمای مربوطه است.

برای درخواست کار، یک CV مختصر با یک عکس ضمیمه از خود به همراه گواهی مدارک تحصیلی و صلاحیت خود ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که جزئیات مختصری از تجربه کاری قبلی، کار داوطلبانه و علایق شخصی، اطلاعات تماس، تحصیلات و نیز گواهی دوره‌های آموزشی که گذرانده‌اید را درج کرده باشید.

رزومه کاری در اتریش

کاورلتری که ارسال می‌کنید می‌تواند با طرز نگارش و مطالبی که در آن عنوان می‌شود، رسیدن به مرحله مصاحبه را برای شما تضمین کند. به همین دلیل توجه به نکات زیر در نگارش آن مهم است:

  •  اگر مهارت‌های زبان آلمانی دارید، حتماً این را در کاورلتر خود ذکر کنید. اگر شغل در زمینه ارتباطات یا زمینه‌ای است که باید به آلمانی صحبت کنید، حتماً مدرک زبان آلمانی خود را در هر دو سند ذکر کنید. اگر زبان آلمانی نمی‌دانید، سعی کنید قبل از مهاجرت به اتریش در برخی از دوره‌های آموزش زبان آلمانی شرکت کنید.
  • شما می‌توانید انگیزه‌نامه خود را با توضیح اینکه برای چه شغلی متقاضی هستید، از چه طریقی آن را پیداکرده‌اید و چرا برای شما جالب است شروع کنید.
  • پس از این مقدمه، در چند پاراگراف به طور مختصر خود و آنچه را که به دنبال آن هستید، شرح دهید.
  • نکات کلیدی در شرح شغل را بیابید و نحوه مطابقت این الزامات را توضیح دهید.
  • سعی کنید طول کاورلتر بیش از یک صفحه کاغذ A4 نباشد.
  • هرگونه توصیه‌نامه مورد نیاز را وارد کنید و مدارک تحصیلی خود را که با مشخصات شغل مطابقت دارد، ذکر کنید.

برای راهنمای ویزای کار اتریش می توانید

از کمک و تجربه های آژانس لاله گشت پارسه بهره مند شوید

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

راه های ارتباطی با ما :

تلگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

اینستاگرام شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی لاله گشت پارسه

تماس با لاله گشت پارسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.